Sağlık Turizmi Türkiye

ONLINE RANDEVU

Daha önce merkezimize geldiniz mi ?

Sağlık Turizmi Türkiye

Turistler gezmek, eğlenmek, yemek,içmek ve konaklamak için tatillerini planlarken, gittiği yerlerde sağlıkla ilgili tedavilerini de yapmaktadırlar. Günümüzde sağlık tedavilerini yurt dışında yaptırmayı hedefleyen hastalar; konaklama koşulları, tedavi teknolojisi ve fiyat unsurlarını dikkate alarak  ülke tercihlerini yapmaktadır. Türkiye hem coğrafi hem de kültürel açıdan dünyanın merkezinde ve turizm ile sağlık sektörlerinde başarılı bir ülkedir.

Türkiye’de sağlık turizmi; diş tedavisi, saç ekimi, estetik başta olmak üzere tüm tıbbi branşlarda aktif olarak yapılmaktadır. Sağlık turizminde Türkiye en başarılı 10 ülke arasındadır. Avrupa ve Amerika’nın diş tedavi fiyatlarının çok daha altında bir fiyat politikasına sahip olan Türkiye, hastalara sıra bekletmeden kısa sürede dental tedavi olanakları ve güler yüzlü bir hizmet anlayışı sunarak memnuniyet oranında yüksek başarı sağlamaktadır.

İlgili devlet kurumlarından alınan istatistiklere göre yabancı hastaların tedavi için Türkiye’ye geliş oranları her sene yükselmektedir. Aynı zamanda turizm harcamaları içinde sağlık için yapılan toplam harcama miktarı yıllık %3,6 olarak artmaktadır.

Türkiye sağlık hizmetlerinde teknolojik alt yapı konusunda Avrupa standartlarını yakalamış, hizmet kalitesini attırmış, fiyat politikasını ise değiştirmeyerek uluslararası hasta talep ve memnuniyetinde giderek artan bir başarı yakalamıştır.